We use cookies to personalize content and ads, to provide social media features and to analyze our traffic, as described in our
Privacy Policy
.
OK
MON JAN 8 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
DAVID THOMPSON
David Thompson
MON JAN 15 at 3:45PM
TIGERS
48
KILLARNEY
53
FINAL
WED JAN 17 at 3:45PM
DAVID THOMPSON
BRITANNIA
Britannia
WED JAN 17 at 3:45PM
LORD BYNG
UHILL
University Hill
MON JAN 22 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
35
KILLARNEY
75
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
JOHN OLIVER
42
GLADSTONE
51
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
WINDERMERE
68
TIGERS
57
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
KILLARNEY
57
DAVID THOMPSON
55
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
46
BRITANNIA
36
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
69
TITANS
40
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
LORD BYNG
44
WALESMEN
48
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
UHILL
22
POINT GREY
48
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
ERIC HAMBER
73
KITSILANO
40
FINAL
WED JAN 24 at 3:45PM
WINSTON CHURCHI.
66
MAGEE
67
FINAL
MON JAN 29 at 3:45PM
POINT GREY
53
MAGEE
45
FINAL
MON JAN 29 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
GLADSTONE
Gladstone
MON JAN 29 at 3:45PM
DAVID THOMPSON
48
WINDERMERE
74
FINAL
MON JAN 29 at 3:45PM
TIGERS
52
JOHN OLIVER
48
FINAL
WED JAN 31 at 3:45PM
BRITANNIA
37
VANCOUVER TECHN. .
69
FINAL
WED JAN 31 at 3:45PM
GLADSTONE
TITANS
Templeton
WED JAN 31 at 3:45PM
KITSILANO
WINSTON CHURCHI. .
Winston Churchill
WED JAN 31 at 3:45PM
POINT GREY
47
ERIC HAMBER
64
FINAL
WED JAN 31 at 3:45PM
WALESMEN
43
UHILL
16
FINAL
WED JAN 31 at 3:45PM
KING GEORGE
LORD BYNG
Lord Byng
FRI FEB 2 at 3:45PM
WALESMEN
45
WINSTON CHURCHI. .
47
FINAL
FRI FEB 2 at 3:45PM
KING GEORGE
52
ERIC HAMBER
60
FINAL
MON FEB 5 at 3:45PM
TITANS
41
TIGERS
69
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
70
GLADSTONE
48
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
JOHN OLIVER
63
DAVID THOMPSON
76
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
KILLARNEY
58
BRITANNIA
19
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
KING GEORGE
38
POINT GREY
42
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
LORD BYNG
53
KITSILANO
64
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
UHILL
56
MAGEE
92
FINAL
WED FEB 7 at 3:45PM
ERIC HAMBER
62
WINSTON CHURCHI. .
49
FINAL
FRI FEB 9 at 3:45PM
TITANS
48
JOHN OLIVER
66
FINAL
FRI FEB 9 at 3:45PM
WINDERMERE
VANCOUVER TECHN. .
Vancouver Technical
TUE FEB 13 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
23
VANCOUVER TECHN. .
81
FINAL
WED FEB 14 at 3:45PM
TIGERS
GLADSTONE
Gladstone
WED FEB 14 at 3:45PM
KILLARNEY
51
VANCOUVER TECHN. .
56
FINAL
WED FEB 14 at 3:45PM
BRITANNIA
WINDERMERE
Windermere
WED FEB 14 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
58
JOHN OLIVER
94
FINAL
WED FEB 14 at 3:45PM
DAVID THOMPSON
TITANS
Templeton
WED FEB 14 at 3:45PM
MAGEE
83
ERIC HAMBER
86
FINAL
WED FEB 14 at 3:45PM
KITSILANO
UHILL
University Hill
WED FEB 14 at 3:45PM
WALESMEN
51
KING GEORGE
79
FINAL
FRI FEB 16 at 3:45PM
GLADSTONE
WINDERMERE
Windermere
TUE FEB 20 at 3:45PM
POINT GREY
LORD BYNG
Lord Byng
WED FEB 21 at 3:45PM
VANCOUVER TECHN.
58
TIGERS
56
FINAL
WED FEB 21 at 3:45PM
GLADSTONE
DAVID THOMPSON
David Thompson
WED FEB 21 at 3:45PM
TITANS
67
VANCOUVER TECHN. .
43
FINAL
WED FEB 21 at 3:45PM
WINSTON CHURCHI.
UHILL
University Hill
WED FEB 21 at 3:45PM
MAGEE
LORD BYNG
Lord Byng
WED FEB 21 at 3:45PM
KITSILANO
53
KING GEORGE
51
FINAL
WED FEB 21 at 3:45PM
POINT GREY
WALESMEN
Prince of Wales
WED FEB 21 at 3:45PM
JOHN OLIVER
BRITANNIA
Britannia
WED FEB 21 at 3:45PM
WINDERMERE
75
KILLARNEY
32
FINAL
THU FEB 22 at 3:30PM
LORD BYNG
54
GLADSTONE
59
FINAL
FRI FEB 23 at 3:00PM
VANCOUVER TECHN.
59
MAGEE
61
FINAL
FRI FEB 23 at 3:00PM
GLADSTONE
43
ERIC HAMBER
71
FINAL
FRI FEB 23 at 4:30PM
DAVID THOMPSON
41
KING GEORGE
39
FINAL
FRI FEB 23 at 4:30PM
TITANS
35
KITSILANO
47
FINAL
FRI FEB 23 at 6:00PM
POINT GREY
54
TIGERS
56
FINAL
FRI FEB 23 at 6:00PM
WINDERMERE
53
WINSTON CHURCHI. .
41
FINAL
FRI FEB 23 at 7:30PM
KILLARNEY
39
UHILL
40
FINAL
FRI FEB 23 at 7:30PM
JOHN OLIVER
45
WALESMEN
44
FINAL
MON FEB 26 at 3:30PM
KING GEORGE
40
VANCOUVER TECHN. .
42
FINAL
MON FEB 26 at 3:30PM
TITANS
29
GLADSTONE
52
FINAL
MON FEB 26 at 3:30PM
WALESMEN
44
WINSTON CHURCHI. .
50
FINAL
MON FEB 26 at 4:45PM
KILLARNEY
25
POINT GREY
29
FINAL
MON FEB 26 at 5:00PM
KITSILANO
51
ERIC HAMBER
83
FINAL
MON FEB 26 at 5:00PM
JOHN OLIVER
43
WINDERMERE
60
FINAL
MON FEB 26 at 6:15PM
DAVID THOMPSON
41
MAGEE
46
FINAL
MON FEB 26 at 7:30PM
UHILL
26
TIGERS
60
FINAL
TUE FEB 27 at 3:15PM
POINT GREY
42
VANCOUVER TECHN. .
53
FINAL
TUE FEB 27 at 4:30PM
WINSTON CHURCHI.
59
GLADSTONE
41
FINAL
TUE FEB 27 at 5:45PM
TIGERS
44
MAGEE
46
FINAL
TUE FEB 27 at 7:00PM
WINDERMERE
66
ERIC HAMBER
54
FINAL
WED FEB 28 at 3:15PM
WINSTON CHURCHI.
51
VANCOUVER TECHN. .
50
FINAL
WED FEB 28 at 4:30PM
ERIC HAMBER
61
TIGERS
46
FINAL
WED FEB 28 at 5:45PM
WINDERMERE
56
MAGEE
57
FINAL
Menu
HOME
VSSAA CONTACTS
Executive
Schools/ADs
League Convenors
Zone Contacts
BCSS Contacts
HISTORY
Constitution
Bylaws
AGM Minutes
Champions
INFORMATION
Background & Principles
Rules & Regulations
Sport Team & Athlete FAQs
6 General Rules - Eligibility
VS2S Zone Information
BC School Sports
SPECIAL EVENTS
Pro-D Clinics
Sunday Night Basketball
Affiliated Clubs & Programs
LINKS
VSB
BCSS
Athletic Associations
Coaching Resources
PSOs
Tournaments
NEWS
CONTACT US
Bantam Boys’ Basketball
Home
Standings
Schedules
Additional Links
Home
Standings
Schedules
Today's Scores
Teams
Events
Calendar
News
Photo Album
Location Maps
Downloads
Links
Boys Basketball Champions
B/J Boys Basketball Contacts
Special Events
Contact Us
Administrator Login
MEMBER SCHOOLS
REPORT SCORES
VANCOUVER WEATHER
Vancouver, BC, Canada
SPECIAL EVENTS
REGISTER NOW
Sign In
Sign Up
FALL SPORTS
CROSS COUNTRY
Cross Country
FIELD HOCKEY
5 v 5 Fall Field Hockey
Senior ’A’ Girls Field Hockey
Senior ’B’ Field Hockey
RUGBY
Bantam Boys’ Rugby
Juvenile Boys’ Rugby
SOCCER
Bantam Boys’ Soccer League
Junior Boys’ Soccer
Juvenile Boys’ Soccer
Senior Boys’ Soccer (Tier I)
Senior Boys’ Soccer (Tier II)
VOLLEYBALL
Bantam Girls’ Volleyball
Junior Boys’ Volleyball
Junior Girls Tier 1 Volleyball
Junior Girls Tier 2 Volleyball
Juvenile Girls’ Volleyball
Senior Boys’ Volleyball League
Senior Girls (Tier 1) Volleyball League
Senior Girls Tier 2 Volleyball
WINTER SPORTS
BASKETBALL
Bantam Boys’ Basketball
Bantam Girls’ Basketball
Junior Boys’ Basketball
Junior Girls (Tier 1) Basketball
Junior Girls (Tier 2) Basketball
Juvenile Boys’ Basketball
Juvenile Girls’ Basketball
Senior Boys’ Basketball
Senior Girls (Tier 1) Basketball
Senior Girls (Tier 2) Basketball
HOCKEY
Girls’ Ice Hockey
TABLE TENNIS
Boys’ Table Tennis
Girls’ Table Tennis
SPRING SPORTS
BADMINTON
Bantam Badminton League
Junior Badminton
Senior Badminton League
GOLF
Competitive Golf (Senior ’B’)
Competitive Golf League (Senior ’A’)
Girls’ Recreational Golf
RUGBY
Junior Boys’ Rugby
Senior Boys Rugby
SOCCER
Bantam Girls’ Soccer
Junior Girls’ Soccer
Juvenile Girls’ Soccer
Senior Girls’ Soccer (Tier I)
Senior Girls’ Soccer (Tier II)
SOFTBALL
Senior Girls’ Softball
TENNIS
Senior Tennis League
TRACK & FIELD
Spring Track & Field
ULTIMATE
Junior Tier 1 Ultimate League
Junior Tier 2 Ultimate
Senior (Tier 1) Ultimate League
Senior (Tier 2) Ultimate League
VOLLEYBALL
Bantam Boys’ Volleyball
Juvenile Boys’ Volleyball
CLUB LEAGUES
BASKETBALL
Sunday Basketball League (U14 Boys)
Sunday Basketball League (U15/16 Boys)
Sunday Basketball League (U18)
HEADLINES
No articles found
© 2024, VANCOUVER SECONDARY SCHOOLS' ATHLETIC ASSOCIATION. ALL RIGHTS RESERVED.
Design, Hosting,
Online Registration
& Administration Tools By:
Powered By:
ADMIN LOGIN